מרילין – המסע

ערכות קלפים טיפוליים מסוג מרילין

 בכל אחד מאיתנו קיים קוסם פנימי המשתוקק לבטא את עצמו ולהביא קסם לחיינו. מהו בעצם קסם? קסם הוא מצעד של תודעה המביט על מגבלות כאשליה ועל החיים כרצף של התנסויות.

הסוגים השונים של ערכות קלפי מרילין:

מרילין מסרים

חפיסת מרילין מסרים מכילה תמונות מעוררות השראה ומשפטים מאירי דרך.

מרילין המסע+ מילה

חפיסת מרלין המסע + מילה מכילה תמונות מעוררות השראה ומילה מלווה.

מרילין המסע ללא מילה

חפיסת מרלין המסע ללא מילה מכילה תמונות מעוררות השראה לפירוש עצמי.

מרילין דרך הקסם

חפיסת מרילין דרך הקסם מכילה תמונות מעוררות השראה ומשפטים מאירי דרך בקלפים נפרדים.

ראו גם קלפי: מראה מעל הגשר Once upon a Bridge cards

רעיונות להפעלה עם מרלין מסרים או מרלין המסע+מילה:
  • בחרו קלף מתוך הערכה שבידיכם. 
  • חשבו כיצד המשפט או המילה משקפים את הרגשתכם ברגע זה. כיצד מתחברת דמותו של מרילין להרגשתכם? האם הכתוב בקלף משפר את הרגשתכם? 
  • במידה ולא, קחו קלף נוסף ומתחו קו המחבר בין שני הקלפים שבחרתם.

מיכל: ממליצה לשקול רעיון אחד לכל סוג חפיסה

מיכל: כל המקטע הבא מופיע במלואו בדף המוביל "מהם קלפים טיפוליים" http://nordcards.com/?page_id=3068&preview_nonce=f71958539d

מה הם הקלפים הטיפוליים?
קלפים טיפוליים/מטפוריים הם לא קלפי טארוט ואינם מיועדים לחיזוי העתיד. מדובר בקלפים מאויירים מתחומי תוכן שונים, כגון: עולם האגדות, בעלי חיים, מערכות יחסים, רגשות ועוד. חלקם מכילים איור או ציור וחלקם עם מסרים ותובנות לחיים. המבחר הוא עצום ומרתק מאין כמוהו, תוצר יצירה של אנשי טיפול, אומנים מרחבי העולם.
הקלפים הטיפוליים חדרו וזכו להצלחה מרובה בתחומים שונים, כגון: פיתוח יצירתיות, ייעוץ והכוון, התמודדות עם משברים, פיתוח צוות ופתרון קונפליקטים, ייעוץ זוגי ומשפחתי, אימון לחיים, טיפול פרטני וקבוצתי ועוד.

מהות העבודה בקלפים טיפוליים היא האפשרות לכל מי שבוחר קלף, לראות בקלף סיפור משלו. הקלפים עצמם נטולי פרשנויות רשמיות כלשהן. המשמעות ניתנת להם ע"י מחזיק הקלף הבוחר להציגו כראות עיניו. כלומר: בעל הקלף הוא בעל הידע – הוא הפרשן שלעצמו. משום כך, מהווים הקלפים קרש קפיצה מצוין לדיאלוג, לביטוי העולם הפנימי (הרגשי), או לפיתוח ממלכת הדמיון והחשיבה היוצרת. תרומתם העיקרית של הקלפים הטיפוליים באה לידי ביטוי בפיתוח תהליכי תקשורת בין-אישית ותוך-אישית באווירה בטוחה ללא תחרות או ביקורת. הקלפים מרחיבים את יכולתנו להקשיב ללא ביקורת או תחרות והם מסייעים לפתח מיומנויות תקשורת וקשב.

השימוש בקלפים מומלץ לאנשי טיפול, יעוץ, אימון ושירות. ניתן ללמוד את הקלפים במסגרת של סדנה חוויתית, שמשלבת כלים יישומיים לעבודה עם קלפים, או בהדרכה פרטנית שמלמדת לעבוד עם קלפים טיפוליים וליהנות מכלי מדהים לקידום תקשורת עם אנשים. הקלפים מעודדים שימוש בדמיון, יצירת סיפורים אישיים, מטפורות ויצירתיות. לעבודה עם יחידים, זוגות, משפחות או קבוצות. להרחבה של "ארגז הכלים" של מטפלים, מחנכים, אנשי יצירה ומספרי סיפורים.

ערכות 'קלפי סיפור מטפוריים' חדרו לתחומים שונים כגון: פיתוח יצירתיות בילדים ומבוגרים, ייעוץ והכוון, פתרון קונפליקטים והתמודדות עם משברים ומצבי לחץ, בטיפול בילדים ובבני נוער, בייעוץ זוגי ומשפחתי, בלשכות רווחה ובקהילות שיקומיות לגמילה מסמים ואלכוהול. מפעלים תעשייתיים עתירי ידע מגלים לאחרונה את התועלת בשימוש בקלפים אלו לפיתוח צוות ולפתרון בעיות בדרג הניהול הבכיר. תרומתם של הקלפים מתבטאת בפיתוח תקשורת תוך-אישית, תקשורת בין-אישית ללא ביקורת וללא תחרות, וכן תקשורת במובן הרחב של זמינות רעיונות לפרסום ולכתיבה יצירתית.

כיצד לשלב את הקלפים הטיפוליים בעבודתכם המקצועית? סדנאות קלפים טיפוליים מיוחדות מתקיימות במכון נורד בטבעון כל השנה. סדנאות לקהל המטפלים או לצוותים המגיעים אלינו ומיד בתום הסדנה יכולים להשתמש בידע שקיבלו.
קורס הדרכה למטפלים בשלוב קלפים טיפוליים: קורס הדרכה מתקדם למטפלים, מקורי, מעשיר וחוויתי מתקיים במכון נורד בטבעון. באמצעות לימוד קלפים טיפוליים מקבלים המשתתפים בקורס, כלים יחודיים למטפלים, ידע נרחב ונסיון מצטבר לשילוב מיידי בעבודתם.

בקורס נעבוד עם מגוון רחב של ערכות קלפים מהמובילות בתחומם בארץ ובעולם.

בואו הצטרפו גם אתם לבוגרים רבים של מגוון הקורסים במכון נורד שכבר עובדים ומיישמים את הידע הנלמד בקורס בעבודתם המקצועית.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.