עיניים שלי / ד"ר עפרה אילון

ינואר 5, 2022

מידע על ערכת "עיניים שלי" – ד"ר עפרה אילון

נועדו לשמש להגברת המודעות לפתיחות ולתקשורת במפגש בין-אישי במשפחה, בח1ברה וגם בחדר הטיפול. באמצעות הקלפים והפעילויות הנלוות אליהם נוכל להגיע לראייה מעבר למציאות המוכרת לנו, להתבוננות, הקשבה ושיתוף ממקום עמוק ואותנטי שבתוכנו. נוכל לגלות מתוך בינת הלב מהלכים משמעותיים בחיינו. נקבל הזדמנות לשינוי, להסרת מחסומים ולפריצת דרך.

ב"נשף המסיכות" שכפתה עלינו הקורונה אנו נאלצים לזהות את הזולת בעזרת העיניים בלבד. הערכה החדשה והמיוחדת של הקלפים המטפוריים "עיניים שלי" מגלה לנו את סוד התקשורת הבלתי מילולית ומאפשרת לנו לפענח את שפת הביטוי של העיניים.

העיניים הן אמצעי קליטת המידע הדומיננטי שלנו, אבל הן גם מגלות מידע פנימי, כמו מצב רוח, אמון, רגשות, רמת קשב והתעניינות. בעזרת העיניים אנו רואים את העולם, מבחינים בין קרוב לרחוק, בין מוכר לזר. העיניים שלנו רואות ומראות, משקיפות על העולם החיצוני, וגם משקפות במידה רבה את העולם הפנימי. בעזרת העיניים אנו חשים את האחרים, באמצעות התבוננות בעיניי האחר אנו יכולים לראות "מה אומרות עינייך".

לרכישת הקלפים לחצ.י כאן

המבט מאפשר לנו לבטא את כל מגוון הרגשות:

מבט מלטף, מבט חושק, מבט מזלזל, מבט דוחה, מבט אדיש, מבט חצוף, מבט מזלזל, מבט רעב, מבט ביישני. מבטו של הצד החזק  במערכת יחסים משדר כוח ושליטה. המורה או המפקד מצווה: "העיניים אליי" ובאמצעות המבט קונה שליטה על מחשבותיו ופעולותיו של האחר. למבטיהם של הסובבים אותנו יש יכולת לרומם ולהשפיל, להעניק חיים אך גם להרוס אותם. מבט חם או מעודד יכול להעניק לנו תחושה של ביטחון ואילו מבט מזלזל יכול לבייש אותנו.

מחקר גילה קשר בין קשר-עין ובין המוליך העצבי אוקסיטוצין, או בשמו העממי "הורמון האהבה". כאשר הנבדקים קיבלו מנה של אוקסיטוצין הם הפגינו נטייה חזקה יותר להתקבע על העיניים של הזולת, האישונים מתרחבים, העיניים הופכות מבריקות ונוצצות ומשדרות התלבות ותשוקה, וזה מסביר את מה שמוכר לנו כאהבה ממבט ראשון.

ד"ר עפרה אילון, פסיכולוגית –
יוצרת קלפים ומפתחת שיטות עבודה מקוריות ויחודיות בעבודה בקלפים מטפוריים
מנחת סדנאות ומנהלת מכון נורד – המרכז הישראלי לאימון, טיפול ויעוץ בשילוב קלפים טיפוליים. עפרה מביאה לעבודת הקלפים את הידע המקצועי והניסיון הרב שלה כפסיכולוגית, מומחית למצבי לחץ, תהליכי התמודדות, שינוי והעצמה, טיפול משפחתי וזוגי. עפרה אילון ידועה כמחברת ספרי התמודדות במצבי לחץ וכיוצרת של הקלפים המטפוריים וחוברות הדרכה: "עיניים שלי", "מראה מעל הגשר", " COPE- סיכון וסיכוי", – להתמודדות במצבי לחץ, "טנדו- לטיפול זוגי", "יד ביד"- להעצמת ילדים במצוקה חברתית. וכמו כן מפתחת שיטות עבודה מקוריות ויחודיות בעבודה בקלפים מטפוריים טיפוליים ברחבי העולם.

 

לרכישת הקלפים לחצ.י כאן

 

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה ריקהחזרה לחנות